Hatay Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Hatay Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

İş Başvurusu

Hatay Büyükşehir Belediyesi unvanına hak kazanarak son zamanlarda giderek çoğalan nüfusu her geçen gün kendini geliştirmek için Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Modern çağın gereği kenti güzelleştirmek için Hatay Büyükşehir Belediyesinde çalışanlar emeklerin karşılığını alarak gereken hizmetleri de bireylere sunmaktadır.Hatay Büyükşehir Belediyesi her sene  olduğu gibi bu sene de çok sayıda personel ve eleman alımı yapacak olan belediyeler arasında yer almaktadır. Hatay ili ülkemizin en kalabalık nüfus oranına sahip olan şehirler arasında yer almaktadır. Belediye bu yüzden Büyükşehirler arasında yer almaktadır.

Hatay Hakkında Genel Bilgiler

Hatay, Akdeniz Bölgemizin doğu ucunda Lübnan ve Suriye dağları arasındaki El Bekaa Vadisi’ni içine alan Gor Çukurluğu’ndan oluşan bir sınır ilimizdir. Kuzeyden Güneybatıya doğru uzanan Nur Dağları ve Kel Dağ ile Suriye platoları arasında kalan ilin verimli topraklarına sahip olan Amik Ovası, batıda şerit halinde uzanan bir kıyı ovasını oluşturur.
İlin başlıca akarsuları Afrin , Asi,ve Karasu nehirleridir. İki tane sulama amacıyla inşa edilmiş baraj bulunmaktadır.Tahtaköprü Barajı ve Yarseli Barajı’dır.Hatay ilimizin İSKENDERUN ,ALTINÖZÜ ,DEFNE ,ANTAKYA ,BELEN ,
SAMANDAĞ,KUMLU ,ERZİN ,REYHANLI ,DÖRTYOL ,YAYLADAĞI ,ARSUZ ,HASSA,KIRIKHAN ,PAYAS olmak üzere toplam 15 ilçesi bulunmaktadır.Hataya Demiryolu,Denizyolu,Karayolu ve Havayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl ve Nereye Yapılır?

Taşeron İşçi Alımı: Belediyenin kendi kurduğu veya anlaşma sağladığı şirketler üzerinden yapılan personel istihdamıdır. Başvurular genellikle online yapılır.Sözleşmeli Personel Alımı: Hatay Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç duyduğu pozisyonlara İnsan Kaynakları aracılığıyla verilen ilanlar, bu kadrolar için geçerlidir. Başvurular belediyeye şahsen yapılır.
Merkezi Atama Yoluyla Personel Alımı : KPSS puanına göre alım yapılır ve tercih yapacaklar ÖSYM’nin aday işletim sistemleri sayfasından işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir