Kariyer Sunan iş ilanları

Kariyer İş İlanları! İBB 100 Tecrübesiz Genç Tekniker Teknisyen Alacak

Kariyer iş ilanları arasına bir yenisi daha eklendi. İstanbul’da yaşayan ve iş arayan vatandaşları yakından ilgilendiren bir iş ilanı haberimiz var.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kadrosunda 100 personel alımı için detaylı bilgiler bu haberde!

Kariyer İş İlanları! İBB 100 Tecrübesiz Genç Tekniker Teknisyen Alacak

Kariyer iş ilanları arasına bir yenisi daha eklendi. İstanbul’da yaşayan ve iş arayan vatandaşları yakından ilgilendiren bir iş ilanı haberimiz var.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kadrosunda 100 personel alımı için detaylı bilgiler bu haberde!

Lise ve önlisans mezunlarının içinde kendilerine ait bir alan bulabilecekleri kariyer iş ilanları arasında yer alan bu ilana başvurular alınmaya başladı. 31 Mart 2023 tarihine kadar personel alımı hazırlıkları sürdürülecek ve başvurular alınmaya devam edecek. Müracaatların sadece 5 gün için geçerli olması sebebi ile başvuru tarihlerinin takibi oldukça önemli. İstanbul ilinde yaşamakta olan iş arayan ve İstanbul Belediyesi çatısı altında çalışmayı dileyen 100 genç vatandaş arzusuna kavuşacak.

İBB’ye Alınacak 100 Personel Neden Tecrübesiz Adaylardan Seçilecek?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi internet sitesi Kariyer sayfaları içerisinde yer alan ilanda ‘tecrübesiz’ ibaresi birçok vatandaş için akıllarda soru işareti uyandırdı. Özellikle 100 genç tecrübesiz tekniker ve teknisyen alımı için merak edilenler…

İBB’nin temel amacı genç bireyleri yetiştirmek ve onlara iş istihdamı sağlamak. Resmi internet sitesinde bildirdiği üzere; ‘eğitimi sırasında aldığı bilgileri çalışarak pratik açısından da geliştirmek isteyen ve kariyerini İstanbul için çalışmaları sırasında geliştirmeyi arzulayan gençlerin’ tecrübe beklenmeksizin işe alınması sağlanacak.

İstenen şartlara uyan tüm adaylar başvurularını gönderebilecek. Değerlendirmeye alınan başvuruların sonucunda adaylar ile yüz yüze görüşme sağlanacak. Gerekli teknik mülakatların da yapılması ile görüşmesi olumlu sonuçlanan 100 genç aday İBB’ye bağlı olan İGDAŞ’ta iş imkanı bulacak.

İstanbul Büyükşehir Personeli olmak için Gereken Şartlar

Hem erkek hem de kadın için uygun olan ilanlar arasındadır. Cinsiyet ayrımı yapılmadan adayların başvuru yapabilmesi mümkündür.

Devlet memurluğu şartları gereği, adaylar tarafından ‘Devlet Memurları Kanunu’ kapsamındaki şartların sağlanıyor olması beklenmektedir. Bu kapsamda; T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrumiyet durumunda olmamak, erkek adayların askerlik durumunun işe başlamasına engel bir durum teşkil etmiyor olması (muaf, yapıldı veya tecilli şeklinde), akıl sağlığının adaylık koyduğu işi yürütebilecek özellikte olması istenmektedir.

Harici olarak istenen özel şartlar ise;

  • 18 ve 22 yaşlar aralığında olmak.
  • 2 yıldan fazla iş tecrübesi olmayan adaylar bu projede değerlendirilecektir.
  • Kariyer iş ilanları arasında olan İBB personel alımı için İstanbul’a hizmet etmek isteyen adaylar arasından seçim yapılacaktır.
  • Adaylardan yeniliğe ve gelişmeye açık olması durumu beklenecektir.
  • Dikkatli, dinamik ve sorumluluk sahibi olması istenmektedir.
  • Esnek çalışma saatleri ile birlikte vardiyalı çalışma düzenine ayak uydurabiliyor olması gerekmektedir.
  • Motor kullanabilen ve motor ehliyeti olan, araç kullanabilen ve B sınıfı ehliyeti olan adaylar bu ilanda tercih sebebi olacaktır

Yukarıda belirtilen şartları sağlayan adaylar İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) internet sitesinin kariyer sayfası üzerinden başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Son başvuru tarihi 31 Mart 2023 tarihi olup, bugünden sonra gelecek başvurular değerlendirme dışında kalacaktır. Hem Avrupa hem de Asya kıtası olmak üzere tüm İstanbul genelinde personel alımı yapılacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

BU KONU HAKKINDAKİ YORUMUNUZ NEDİR?