Kariyer Sunan iş ilanları

Manchester Başkonsolosluğu En Az Lise Mezunu Sekreter Alacak

Manchester Başkonsolosluğu Türk uyruklu sözleşmeli sekreterler alacağını bildirdi. 41 yaşına girmemiş olma koşuluyla işe alınacak olan sekreterden KPSS şartı aranmıyor. Başvurular Kariyer Kapısı Platformu üzerinden alınmaya devam ediyor!

Manchester Başkonsolosluğu En Az Lise Mezunu Sekreter Alacak

Manchester Başkonsolosluğu Türk uyruklu sözleşmeli sekreterler alacağını bildirdi. 41 yaşına girmemiş olma koşuluyla işe alınacak olan sekreterden KPSS şartı aranmıyor. Başvurular Kariyer Kapısı Platformu üzerinden alınmaya devam ediyor!

 En az lise mezunu olmak ve çok iyi derecede İngilizce biliyor olmak yeterli! Manchester Başkonsolosluğu ilanına ait şartların kolay erişilebilir nitelikte olması sebebi ile ufak bir sınav yapılacağı bildirildi. Yoğun müracaatlar sebebi ile adayların seçilebilmesi yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav ile olacak. İngilizce ve Türkçe bilgisinin ölçüleceği yazılı sınavda ekstra olarak bir de matematik bilgisi ölçülecek. Yazılı sınavdan başarı ile geçen adaylar sözlü sınava davet edilecek. Merak edilen tüm sorulara cevaplar haberimizde sunulmuştur.

Manchester Başkonsolosluğu’nda Sekreter Olmak için İstenen Şartlar

T.C. vatandaşı olmak.

08 Mart 2023 tarihi baz alındığında (sınav tarihi) 41 yaşından gün almamış olmak.

En az lise mezunu olmak. (MEB onaylı olması durumunda yurtdışındaki okullardan mezun olanlar da kabul edilmektedir.)

6 ay veya daha uzun süreliğinde hapis cezası almamış olmak. (affa uğramış olsa bile kabul edilmeyecektir.)

Erkek adayların askerlik durumunun ‘Yapıldı veya Muaf’ şeklinde olması gerekmektedir. Tecilli durumda olan adayların başvuruları kabul edilmemektedir.

Sağlık Kurulu Raporu ile ‘Her türlü iklim koşullarında’ görev yapabilirliğini belgeleyebilmek.

İngilizce ve Türkçe dillerini çok iyi seviyede kullanabiliyor olmak.

Bilgisayar kullanabilmek.

Manchester Başkonsolosluğu sekreteri olmak isteyen adaylardan beklenen tüm şartlar bunlardır.

NOT: Vize, pasaport, Manchester’a ulaşım gibi tüm masraflar adaylara ait olacaktır. Konsolosluğa ulaşım, adayların kendi çabasına ve sorumluluğuna bırakılmıştır.

Yazılı Sınav Ne Zaman Olacak? Sınavda Neler Sorulacak?

Yazılı sınav için belirlenen 08 Mart 2023 Çarşamba günü olup, sınavın başlama saati 10:00 olarak bildirilmiştir. Sınav yeri Manchester’dır. Açık adres bilgisi ise şu şekilde ifade edilmiştir. ‘4 Oxford Court, Manchester M2 3WQ, United Kingdom’. Verilen açık adresin olduğu yer T.C. Manchester Başkonsolosluğu binasına aittir.

Yazılı sınavda her biri 1 saat sürecek şekilde 4 farklı konudan sorular sorulacaktır. Bunlar;

 • Türkçeden İngilizceye çeviri
 • İngilizceden Türkçeye çeviri
 • Türkçe kompozisyon ve
 • Matematik’tir.

Sözlü ve Uygulamalı Sınav Ne Zaman Olacak? Sınavda Neler Sorulacak?

Yazılı sınavların değerlendirilmesi ve açıklanması sonucu sözlü sınava katılabilecek adayların listesi elde edilecektir. Sözlü sınav da yazılı sınavda belirtilen aynı adreste yapılacaktır. Sözlü sınav tarihi 15 Mart 2023 Çarşamba günü olarak belirlenmiştir.

Sözlü sınava dahil edilecek olan konular;

 • Genel Kültür,
 • Türk İnkılap Tarihi,
 • Osmanlı Tarihi ve
 • Türkiye ve Dünya Coğrafyası olmak üzere 4 temel konuda sözlü sınav gerçekleştirilecektir.

Uygulamalı sınav ise sadece bilgisayar klavye (daktilo) sınavı olacaktır.

Manchester Kariyer İş İlanları için Başvuru

Başvurular 6 Şubat 2023 Pazartesi günü saat 10:00 itibari ile alınmaya başladı. Son başvuru tarihi 22 Şubat 2023 Çarşamba günü saat 23:59 olarak bildirilmiştir. Başvuruda bulunmak için e-Devlet sistemi içeriğinde yer alan ‘Dışişleri Bakanlığı’, ardından ‘Kariyer Kapısı’ ve son olarak ‘Kamu İşe Alım’ sekmelerinin kullanılması gerekmektedir. Diğer bir ulaşım yöntemi ise doğrudan ‘isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr’ linkinin kullanılmasıdır.

Manchester kariyer iş ilanları arasında yer alan sekreterlik başvurusu için bazı belgeler talep edilmektedir. Aşağıda bildirilen belgelerin en geç 28 Şubat 2023 tarihine kadar T.C. Manchester Başkonsolosluğu’na ulaştırılması istenmektedir. Belirlenen son günün mesai bitimi (saat 17:00) ile evrak teslimi mümkün olmayacaktır.

Başvuruda İstenen Belgeler

 • Son 6 içinde çekilmiş olan vesikalık ve renkli fotoğraf. (1 adet)
 • İçeriğinde telefon numarası, adres ve e-posta bilgilerinin yer aldığı, adaya ait özgeçmiş.
 • Kimliğin (nüfus cüzdanı) onaylı sureti ve aslı başvuruda istenmektedir.
 • En son mezun olunan okula ait diplomanın onaylı sureti
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (kesin terhis belgesine sahip olunması durumunda kesin terhis belgesi istenmektedir.)
 • Öğrenimini yurtdışında tamamlayan adaylar için diplomaya ait denklik belgesi (YÖK ya da MEB onaylı olması istenmektedir.)

Belirtilen belgelerin 28 Şubat 2023 tarihi ve saat 17:00’a kadar Manchester Başkonsolosluğu’na ulaştırılması gerekmektedir. Elden teslim veya posta yoluyla teslimat şekilleri kabule dilmektedir. Ancak postada olası gecikme durumları adayların sorumluluğunda olacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

BU KONU HAKKINDAKİ YORUMUNUZ NEDİR?